Heemskerk – Ravage in straat na mislukte plofkraak op juwelier, woningen ontruimd

Heemskerk, 15 december2025 – Inwoners van Heemskerk werden vannacht rond 03:25 opgeschrikt door een harde explosie, die tot ver in Castricum te horen was. De explosie bleek veroorzaakt door een plofkraak op de Heemskerkse Juwelier ‘Beers&Komen’ aan de Kerkweg.

Een man die vlak boven de juwelier woont, en graag anoniem wenst te blijven, verklaart tegenover VLN Nieuws dat hij rond 03:25 wakker schrok van een harde knal, waardoor heel het huis schudde. “Het klonk als een echo, mijn eerste gedachte was dat het een aardbeving was maar daarna had ik snel het vermoeden dat het een plofkraak was”.

Dat vermoeden bleek te kloppen toen hij de gordijnen opende en naar buiten keek “daar zag ik 1 persoon tegen de deur van de juwelier trappen, nadat dit geen effect had is deze persoon op een scooter vertrokken. Nadat ik eerst de politie had gebeld heb ik daarna direct de slager gebeld die naast de juwelier zit”, te zien is dat ook Slagerij John de Roode veel schade heeft.

De eigenaar die inmiddels ter plaatse is gekomen en in de winkel de schade aan het opnemen is wordt even later door de politie verzocht het pand te verlaten, omdat het onderzoek door de specialisten van de politie en brandweer nog niet is afgerond. Er is namelijk nog een kans op achtergebleven explosieven. De man die vlak boven de juwelier woont heeft hierbij wel zijn vraagtekens, “ben ik met mijn gezin dan wel veilig in mijn huis nu?”.

Naast de gespecialiseerde explosieven verkenner van de politie, die onderzoek doet naar mogelijk achtergebleven explosieven, wordt er door de gemeente (bevolkingszorg) en brandweer onderzoek gedaan naar de constructieve veiligheid van het pand.

De impact van de explosie is namelijk dusdanig dat er verschillende ramen in de straat zijn gebarsten. Bij Boots Apotheek, op ongeveer 35 meter van de juwelier, zijn houten planken van de overkapping losgekomen. Bij de audicien Beter Horen, tegenover de juwelier is een raam gebarsten evenals bij een woning hierboven.

Rond 05:00 heeft de politie samen met de brandweer meerdere woningen rond de juwelier ontruimd, tot onderzoek naar de constructieve veiligheid is afgerond. Het is vooralsnog onbekend hoeveel woningen er exact zijn ontruimd evenals of en wanneer de bewoners kunnen terugkeren.

Fotograaf: VLN Nieuws – Sam de Joode

Misschien vindt u dit ook interessant?